Kadra

mgr Ewelina Podlaszewska

pedagog specjalny, terapeuta

W przedszkolu pełnię funkcję pedagoga, terapeuty. Ukończyłam studia w 2007 r. na kierunku Terapia pedagogiczna z pedagogiką specjalną w Opolu. W Lublinie mieszkam i pracuję od 3 lat. Moja kariera zawodowa od początku związana była z pracą z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwoju, w tym w szczególności z autyzmem, zespołem Aspergera, upośledzeniem umysłowym. Dotychczasowe doświadczenia edukacyjno-zawodowe dały mi możliwość zgłębienia wiedzy na temat psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży, metod oraz technik pracy terapeutycznej i wychowawczej, nabycia umiejętności planowania i organizowania pracy indywidualnej jak również pracy w grupie. Moją pasją jest praca z zastosowaniem alternatywnych technik komunikacji (jak system gestów Makaton, język migowy, piktogramy, PCSy, itp.) oraz rozwijanie i kształtowanie kompetencji z zakresu Teorii Umysłu. Poza tym pracuję jako terapeuta zaburzeń sensorycznych, wykorzystując wiedzę zdobytą na kursie metody C.Delacato oraz kursie Integracji Sensorycznej I-stopnia.

NAUCZYCIELKI O PANI EWELINIE:

"Kocha tabelki, rubryczki, porządek, plany, grafiki. Nie lubi nadmiaru kolorów i dekoracji. Genialna aktorka - tworzy wspaniałe kostiumy w stylu "coś innego". Ma niesamowite poczucie humoru i zaraźliwy śmiech. Jest bardzo mądra, służy radą wszystkim nauczycielom; znajduje nieoczywiste rozwiązania, kocha swoją pracę. Czasami za bardzo przejmuje się sprawami na które nie ma wpływu."

"Niezwykła osobowość i niezwykły człowiek. Jest znana ze szczególnego poczucia humoru, którym zaraża innych. Uporządkowana i dokładna, przeszkadza jej nawet drobne zagięcie na papierze. Świetny terapeuta i przyjaciel każdego dziecka, specjalista w najlepszym wydaniu, bo posiada nie tylko wiedzę, ale też intuicję. Zawsze uśmiechnięta i pogodna, potrafi rozwiązać każdy problem."

"Prawdziwy skarb rodziców i nauczycieli: wysłucha i doradzi w każdej sytuacji :)"