Aktualności

Spotkanie Przedświąteczne

Dziś w naszym przedszkolu spotkaliśmy się wszyscy na spotkaniu przedświątecznym, na którym nasi nauczyciele z grupy Żabek przedstawili nam krótką scenkę nawiązującą do tradycji Świąt Wielkanocnych. Pani Magda, Pani Jola i Pan Łukasz wcielili się w rolę wielkanocnych zajączków, a Pani Patrycja wystąpiła jako narrator. Wszyscy wspólnie tańczyli i radowali się na myśl o zbliżających się świętach. Zabawa była fantastyczna. Dziękujemy naszym kochanym zajączkom za wspaniały występ!

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia :)

Warsztaty Wielkanocne

W ostatnim czasie we wszystkich grupach odbyły się Warsztaty Wielkanocne na które oprócz dzieci zaproszeni zostali też rodzice. Entliczki wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne ozdoby, którymi będą mogły ozdobić swoje domy na Święta. Odbyły się one w świetnej, rodzinnej atmosferze. Bardzo dziękujemy rodzicom za uczestnictwo.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia :)

Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszym przedszkolu odbył się „Wiosenny Przegląd Piosenki” na którym swoje talenty pokazali chętni mali artyści z różnych grup. Na występie zaprezentowała się również grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach dodatkowych z Entliczkowych Nutek, które prowadzi Pani Anetka. Wszystkie występy były przepiękne i na pewno przywołają do nas Panią Wiosnę, która zostanie z nami przez dłuższy czas.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia :)

Spektakl cyrkowo-balonowy "Odlot"

20 marca w naszym przedszkolu gościliśmy Pana z Budki Kuglarskiej. Przedstawił on spektakl cyrkowo-balonowy pt. ,,Odlot”. Pan sztukmistrz w zabawny sposób pokazał dzieciom sztuczki cyrkowe. Śmiechom nie było końca.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia :)

Odwiedziny mamy Zuzi- grupa Jeżyki

Dziś grupa Jeżyków gościła u siebie wyjątkowego gościa- Panią adwokat Monikę, mamę Zuzi. Opowiedziała ona dzieciom o swoim zawodzie, przeczytała historię Misia Adwokata, który dzielnie reprezentował leśne zwierzęta w czasie rozpraw. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwa adwokacka Toga, a także poczuć się jak prawdziwi sędziowie, adwokaci i prokuratorzy ubierając odpowiedni kolor żabotu. Na koniec Jeżyki dostały w prezencie książeczki i inne ciekawe gadżety. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Monice za odwiedziny. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :) 

Wycieczka do Szkoły Muzycznej

Dzisiaj grupa Jeżyków udała się na wycieczkę do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego na występ pt. ,,Śpiew i taniec- muzyczny połamaniec”. Na scenie zaprezentowały się uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. Występ odbył się w rozśpiewanej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Jeżykowanie w przedszkolu- czyli przedszkolne nocowanie grupy Jeżyków

Impreza odbyła się z piątku na sobotę. Dzieci w świetnych humorach przybyły do przedszkola w godzinach wieczornych. Nie zabrakło jeżykowych gier i zabaw z jabłkami, grupowego budowania baz, losowania nagród z „kopca liści”, tworzenia owocowych jeżyków,wspólnego robienia kolacji i śniadanka, a także nocnego oglądania bajki.
Dzieciom bardzo się podobało i ciężko było im rozstać się z rówieśnikami jak przyjechali rodzice. :)

Dzień Babci i Dziadka 2024

W tym tygodniu w naszej placówce odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda z grup miała przyjemność zaprezentować się przed swoimi dziadkami, obdarować ich własnoręcznie wykonanymi prezentami i zaprosić na wspólne świętowanie. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości :)

Entliczkowe Walentynki

"Miłość rośnie wokół nas..."

Walentynki 14.02.2024 r. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Tłusty Czwartek🍩

A tradycji stało się zadość- dzieci miały z pączków radość. 😁

Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu. 🍩🧁😋

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Wizyta w Szkole Podstawowej Paderewski

Dzisiaj najstarsza grupa wybrała się na wycieczkę do szkoły Szkoła Podstawowa Paderewski. Jeżyki miały okazję pospacerować po korytarzach i salach lekcyjnych. Po szkole oprowadził dzieci Pan Kamil, który w poszczególnych punktach wycieczki przygotował zagadki, za poprawną odpowiedź dzieci zdobywały literki z których miały za zadanie ułożyć hasło i zdobyć główną nagrodę. Oprócz spaceru Entliczki brały udział w zajęciach sportowych z Panią „Pszczołą”, a także w zajęciach czytelniczo-plastycznych w Bibliotece. Cała wycieczka minęła w super atmosferze, a dzieci jeszcze do tej pory przeżywają jak fajnie było w Paderewskim.
Wycieczka odbyła się dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową Paderewski. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Wyjazd na spektakl pt. "Piotruś Pan"

Dzisiaj Entliczki z grupy Żabek, Kaczuszek i Jeżyków udały się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego na spektakl teatralny pt. „Piotruś Pan”. Dzieciaki z wielkim zaciekawieniem obserwowały przygody dzielnego Piotrusia Pana i jego przyjaciółki Wandy, którzy zmagali się ze złowrogim Kapitanem Hakiem. Na szczęście puenta pokazała, że nie warto tracić czasu na kłótnie i spory, lepiej żyć w zgodzie i przyjaźni.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia ;)

Odwiedziny taty Kuby- Grupa Jeżyki

Dzisiaj grupę Jeżyków odwiedził Tata Kubusia, który na co dzień pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Opowiedział dzieciom o odważnej pracy strażaka i pouczył jak powinny zachowywać się w czasie pożaru. Jeżyki mogły zobaczyć i przymierzyć prawdziwy strój w jakim strażacy wyruszają na akcję. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Jakubowi za wizytę. 

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia :)

Dzień Popcornu 🍿 🎥

W ubiegły piątek 22 stycznia Entliczki świętowały Dzień Popcornu. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę, zajadając się przysmakiem lubianym przez większość przedszkolaków. W poszczególnych grupach odbyły się zajęcia na których dzieci zapoznały się z działaniem maszyny do popcornu, a także wykonały piękne popcornowe prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji- KLIKNIJ

Bal Karnawałowy 2024

W piątek 12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. 🎊
Choć bal był w tematyce zwierzęcej, nie zabrakło też pięknych księżniczek, walecznych Batmanów, odważnych policjantów i innych pięknych kolorowych postaci. 🦹‍♀️🦸‍♂️👮

Wszyscy wyglądali bajecznie i bawili się wspaniale.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji- KLIKNIJ

Spotkanie przedświąteczne

Ostatni dzień w przedszkolu przed świętami Bożego Narodzenia spędzamy w wyjątkowy sposób. Na początku wspólne kolędowanie, które poprowadziły dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych Entliczkowe Nutki a później ozdabianie pierniczków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - KLIKNIJ

Jasełka 2023

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbywały się Jasełka. Każda z grup przygotowała na tą okazję wyjątkowe przedstawienie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - KLIKNIJ

Warsztaty świąteczne w grupie Kaczuszki

W piątek, 15 grudnia, przed świętami, grupę Kaczuszki odwiedzili goście z przedszkola specjalnego Lolek oraz dorośli z warsztatów terapii zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Lublinie. Przeprowadziliśmy wspólne warsztaty, wykonaliśmy ozdoby świąteczne oraz kolędowaliśmy i bawiliśmy się w zagadki zimowe.


Zapraszamy na kiermasz ozdób z którego środki będą przekazane na wsparcie celów statusowych PSONI. Kiermasz będzie odbywać się w naszym przedszkolu od wtorku, 19 grudnia ;)-> Zobacz galerię zdjęć ;)

Spotkanie z papugą Figo

Odwiedziny ciekawego gościa zawsze wprawiają naszych przedszkolaków w dobry nastrój. Tym razem odwiedziła nas papuga Figo. Był to bardzo wesoły, cierpliwy i rozgadany ptak. Dzieciaki dowiedziały się o budowie papugi oraz jej zwyczajach. Każdy chętny mógł ją pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania.

Wizyta Świętego Mikołaja ;)

6 grudnia to oczywista data zarówno dla małych jak i dużych. Zgodnie z tradycją, nasze przedszkolaki odwiedził dzisiaj Święty Mikołaj.  Wszystkie grupy przygotowały dla Mikołaja krótki występ. Było rozdanie prezentów i sesja świąteczna z Mikołajem.


-> Przejdź do galerii zdjęć.